DSP Denizli’de istifa: ‘Ecevit’in kemiklerini sızlattılar’

Demokratik Sol Parti’nin (DSP) seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararının ardından partide başlayan istifa furyası sürüyor. DSP Denizli İl Başkanı Yaşar Kayrakçı da istifa ettiğini duyurdu ve “Ecevit’in kemikleri sızladı” dedi.

Sözcü’den Selami Aydın’ın haberine göre, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Kayrakçı, istifa dilekçesini PTT aracılığı ile genel merkeze gönderdiğini dile getirdi. Kayrakçı; “DSP’liler Cumhur İttifakı’na destek vermeyecektir. Bizler Millet İttifakı’na destek vereceğiz. Koltuk uğruna partimizi ne hale getirdiler. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın ne merhum Ecevit umurunda ne de Atatürk. Koca partiyi üç kişi pazarlamaya kalkmış. Bülent Ecevit bugün yaşamış olsaydı desteğini CHP’ye verirdi. DSP’liler Cumhur İttifakı’na destek vermeyecektir. Ülkemiz çok zor bir seçimden geçecek. Bu sıradan bir seçim değil. Bunun için tüm desteğimizi Millet İttifakı’na vereceğiz” diye konuştu.

ESKİ YÖNETİCİLERDEN TEPKİ

Denizli’de önceki dönemlerde il başkanlığı yapan Özkan Fidan, Mustafa Değirmenci, Sevgi Küpelioğlu, Ali Coşkun ve Şeref Hazer ile il ve ilçe yönetimlerinde görev yapan çok sayıda partili sosyal medyadan ortak bildiri yayınladı. Partililer “Her nasılsa bugün parti üst yönetiminde bulunan üç beş kişinin siyasal gelgitlerini anlamakta güçlük çekmiyoruz. Örgütün sesine, görüşüne aldırmadan, sadece koltuk hevesinin büyüsüne kapılarak bir ittifaka katılım kararına asla katılmıyoruz, Şiddetle ve hiddetle kınıyoruz. Bu karar DSP tabanını uyandırmıştır. Seçimlerde de bu duruşumuzu sergileyeceğiz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir