ChatGPT’nin Kullanıcı Tarafından Oluşturulan Sürümleri Olan GPTs Duyuruldu

OpenAI, ChatGPT üretken yapay zekasının özel sürümleri olan GPT’leri duyurdu. Bu sürümler, kullanıcıların GPT’leri kullanmak istedikleri şekle uyması için herkesin yapay zekanın belirli görevlere daha uygun versiyonlarını oluşturmasına olanak tanıyor.

Temmuz ayından bu yana ChatGPT’de OpenAI’dan kullanıcıların bazı tercihleri belirlemelerine olanak tanıyan Özel Talimatlar mevcuttu ancak kullanıcılar o zamandan beri daha fazla kontrol ve yapay zekayı daha fazla ayarlama yeteneği istiyorlardı. Bu özel sürümler talebi karşılamayı amaçlıyor.

OpenAI ayrıca, kullanıcıların GPT’leri herkese açık olarak paylaşabileceklerini ve bu ayın sonunda GPT Store’un açılarak doğrulanmış geliştiricilerin kreasyonlarını dünyanın geri kalanıyla yayınlamasına ve paylaşmasına olanak tanıyacağını duyurdu. Ek olarak OpenAI üretkenlik, eğitim ve sadece eğlence için farklı kategorilerde en yararlı ve keyifli olduğunu düşündüğü belirli kreasyonları öne çıkaracak.

OpenAI, GPT’lerdeki gizlilik ve güvenlik kontrollerini vurgulamaya da devam ediyor. Bir GPT üçüncü taraf API’leri kullanıyorsa, kullanıcı verilerini bu API ile paylaşıp paylaşmamayı seçebilir. Ayrıca, kullanıcıların zararlı GPT’leri paylaşmasını önlemek için GPT’leri kullanım politikalarına göre incelemeye yardımcı olacak yeni sistemler kurdu.

Geliştiriciler GPT’leri harici API’lere ve veritabanları, e-postalar veya e-ticaret platformları gibi diğer eklentilere bağlama olanağına da sahip.

Son olarak OpenAI, OpenAI Enterprise müşterilerinin GPT’leri yalnızca dahili olarak dağıtma ve işyerlerinde güvenli bir şekilde yayınlama olanağına sahip olduğunu duyurdu. ChatGPT Enterprise kullanıcıları 8 Kasım tarihinden itibaren GPT’leri oluşturmaya başlayabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir