Kavala kararını Haber7’ye yorumladılar: Türk yargısına operasyon çöktü!

  • Haber7 – ÖZEL

Batı’nın 4 yıldır artan baskılarına rağmen bağımsız Türk mahkemelerinin suçunu delillerle tespit edip cezalandırdığı Gezi kalkışmasının finansörü Osman Kavala ve beraberindekilerin hapis cezalarının onanması geniş yankı uyandırdı. Yargının bağımsız hareket ettiğini vurgulayan gazeteci ve hukukçular, HABER7‘ye yaptıkları değerlendirmede yargıya yapılmak istenen operasyonun devre dışı bırakıldığını vurguladı. 

KARAHASANOĞLU: BUNA KİM ‘SİVİL DİRENİŞ’ DİYEBİLİR!

Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hukukçu Yazar Ali İhsan Karahasanoğlu, Haber7’ye yaptığı açıklamada Gezi kalkışmasında ülkeye verilen zararı hatırlattı.

Savcılığın belirlediği bilançoyu açıklayan Karahasanoğlu, 280 iş yeri, 259 özel araç, 103 polis otosu, 1 konut, 1 polis merkezi, 5 kamu binası, 12 parti binası, çok sayıda MOBESE kamerası, sinyalizasyon sistemi, aydınlatma direği, toplu taşıma araçları, otobüs durağı, reklam panosu, trafik levhası, park ve peyzaj düzenlemesi, çöp konteynerleri ve polis noktasının yakılıp yıkıldığını söyledi.

Polis araçlarının bile yakılıp yıkıldığı bir isyana ‘sivil direniş’ denilemeyeceğini belirten Karahasanoğlu, “103 polis otosunun tahrip edildiği bir eylemler zincirini, kim ‘sivil direniş’ olarak gösterebilir. Ki; iki güvenlik görevlisi, sonrasını da dikkate alacak olursak bir savcının şehit edildiği, 10 kadar da göstericinin öldüğü olaylardan bahsediyoruz.” ifadesini kullandı.

YARGI KENDİSİNE YAPILAN OPERASYONA İZİN VERMEDİ

Gezi İsyanı’nın iddianamesi geç olsa düzenlendi” diyen Karahasanoğlu, şu ifadelerde bulundu:

YARGI, ESKİ YARGI DEĞİL!

Yargının eskisinden daha bağımsız olduğunu kaydeden Ali Karahasanoğlu, şunları kaydetti:

SIRA ANAYASA MAHKEMESİ’NDE

Can Atalay ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin 5 Ekim’de yeni bir karara varacağını dile getiren Karahasanoğlu, şunları söyledi:

ÖZTÜRK: TÜRK YARGISI VE TÜRKİYE BAĞIMSIZLIĞINI TESCİLLEDİ

Haber7’ye konuşan Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, bildiri yayımlayarak Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını isteyen 10 ülkenin büyükelçisi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne rağmen Türk yargısının Osman Kavala için yapılan baskılara boyun eğmediğini dile getirdi. Öztürk, “Bu kararla Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlığını ilan etmiş oldu.” dedi.

OSMAN KAVALA’NIN KİM OLDUĞUNU HATIRLAMAKTA FAYDA VAR

Osman Kavala’nın sicilini aktaran Hasan Öztürk, şu ifadelerde bulundu:

ARSEVEN: İSTANBUL’UN YEŞİLİNİ UNUTTULAR

Demokrasilerde hükümeti değiştimenin yolunun sandıktan geçtiğini kaydeden Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, Haber7’ye yaptığı açıklamada, Gezi Kalkışması’nın ağaç, böcek veya çevreyle alakalı olmadığını kaydetti.  “İstanbul’un yeşili meselesi şu anda gündemde değil.” diyen Arseven, olayların organize geliştiğini belirterek şunları söyledi:

AİHM’DEN BAŞÖRTÜLÜYE ÖYLE, FETÖ VE KAVALA’YA BÖYLE KARAR

Siyasi kararlar veren AİHM’nin ikiyüzlülüğüne de vurgu yapan Arseven, şöyle konuştu:

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir