Kılıçdaroğlu: Kadınların seçilebilir yerlerden aday gösterilmeleri gerekiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Karaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Azime Kocacık ile bir araya geldi.

DHA’da yer alan habere göre, görüşmede, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel ve Genel Sayman Armağan Akyüz yer aldı. Dernek Başkanı Karaoğlu, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin daha çok kadın muhtar, kadın belediye başkanı, kadın il genel meclis üyesi ve kadın belediye meclis üyesi görmek istediklerini belirtti.

KADER Siyaset Okulu’nda eğitim alan kadınların özgüveninin arttığını ve kampanya süreçlerini daha iyi yönettiğini vurguladı.

‘BELEDİYELERİMİZİN SAYISINI İKİYE KATLIYORUZ’

Kılıçdaroğlu, parti içerisindeki kadın yönetici sayısını artırdığını belirterek, “Ben kadınların her zaman yanındayım. Kadınların aday olmak için teşvik edilmesi gerekiyor. Seçilebilir yerlerden aday gösterilmeleri gerekiyor ki seçildikleri zaman neleri başarabildiklerini göstersinler. Kadın belediye başkanlarımız güzel işlere imza atıyor. Kadınları hem başkanlık hem de yönetimlerde yer almaları için örgütleyin” ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise yerel seçimlere ilişkin hazırlık yaptıklarını söyleyerek, “Yerel yönetimler halka en yakın olan birimlerdir. Giderek halktan uzaklaşan saray iktidarında, CHP’li belediyelere her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Özellikle kadınların ve çocukların daha rahat nefes alabilmesi için CHP belediyelerimizin sayısını ikiye katlamak istiyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir